İŞGALCİLER MESCİD-İ AKSA İÇİN ÖZEL POLİS BİRİMİ KURUYOR

03 Kasim 2017

İşgal yönetimi, işgal rejimi İçişleri Bakanı Gilad Erdan'ın talimatıyla, Mescid-i Aksa'ya özel yeni bir polis birimi oluşturmanın hazırlığını yapıyor.
 
İşgal rejimi medyasında yayınlanan haberlere göre, yeni polis biriminin görevi, söz konusu hassas bölgede kamu düzenini ve güvenliği sağlamakla sınırlı olacak.
 
İşgal rejimi televizyonu 2'nci kanalının haberine göre, bu karar işgal yönetiminin Eski Belde girişine kapı tipi metal dedektörleri yerleştirme girişimi nedeniyle Kudüs'te yaşanan olayların ardından yapılan güvenlik değerlendirmesi sonucu alındı.
 
Haberde, yeni kurulacak polis biriminin son model elektronik cihazlarla ve istihbarat aletleriyle donatılacağı ifade edildi.
Yeni kurulacak polis birimi için 100 polisin halen çalıştıkları birimlerden yeni birime atanacakları ve 2018'de de 100 polisin daha söz konusu birimde görevlendirileceği bildirildi.
 
İşgal medyası, yeni birim oluşturma planının polislerin Eski Belde semtinin farklı bölgelerinde dağınık halde bulunmalarını önlemek ve daha hassas bölgelere odaklanmalarını sağlamak olduğunu belirtti.