İŞGAL GÜÇLERİ KUDÜS'TE 5 FİLİSTİNLİYİ GÖZALTINA ALDI

02 Nisan 2018

İşgal güçlerinin Pazar günü Kudüs'ün kuzeydoğusundaki Şufat Mülteci Kampı'na baskın düzenleyerek dört Filistinliyi ve kent merkezinde de bir kadını gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre onlarca işgal askeri bugün öğle saatlerinde Şufat Mülteci Kampı'na baskın düzenledi ve biri genç kız dört kişiyi gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin İsrail kimliği taşıyan bir dükkan sahibini ve dükkanda çalışan genç kızı gözaltına aldığını, diğer bir dükkandan da Filistin kimliği taşıyan iki kişiyi gözaltına aldığını, gözaltıların sebebinin henüz öğrenilemediğini ifade etti.

İşgal güçlerinin Şufat Mülteci Kampı'na baskın düzenlemesi üzerine kamp sakini gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Kudüs kent merkezindeki Babu'l-Amud bölgesinde de Filistinli bir kadını gözaltına alarak sorguya çekmek üzere güvenlik merkezine götürdüğünü açıkladı.

İşgal güçleri tarafından teftişten sonra gözaltına alınan Filistinli kadının kimliğinin ve gözaltına alınma sebebinin henüz öğrenilemediği belirtildi.

İşgal güçlerinin Kudüs'ün Babu'l-Amud bölgesinde üç gözetleme noktası bulunduğu ve söz konusu noktalarda görevli işgal askerlerinin Filistinlilere Eski Belde semtine giriş çıkışları sırasında eziyet ettikleri bildirildi.