YAHUDİ YERLEŞİMCİLER MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

05 Subat 2018

Yahudi yerleşimciler işgal güçleri himayesinde Megâribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye devam ediyor.

Onlarca Yahudi yerleşimci Pazar sabahı gruplar halinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Yahudi yerleşimci gruplar Mescid-i Aksa'ya baskın için hazırlık yaparken yerleşimciler için yoğun güvenlik önlemleri alan işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'yı adeta askeri kışlaya dönüştürdüğü ifade edildi.

İşgal polisinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere Mescid-i Aksa'nın avlusunda eşlik ettiği ve çevrelerini kuşatarak cemaatten hiç kimseyi yerleşimcilere yaklaştırmadığı belirtildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.