YAHUDİ YERLEŞİMCİLER FİLİSTİNLİ ÇİFTÇİYİ ARAZİSİNDEN KOVDU

14 Mart 2018

Yahudi yerleşimciler El-Halil'de Filistinli bir çiftçinin arazisine gitmesine engel olarak yeniden gelmesi halinde çiftçiyi öldürmekle tehdit etti. El-Halil'e bağlı Tel Er-Remide bölgesinde kurulu Yahudi yerleşkesi sakini bir grup yerleşimci Filistinli Velid Eş-Şerif'e ait araziye baskın düzenledi.

Baskın sırasında Filistinli çiftçinin arazisinde çalışmakta olduğu ve başlarında fanatik Yahudi Baruch Marzel'in bulunduğu yerleşimcilerin Eş-Şerif'i güç kullanarak arazisinin dışına çıkarttıkları belirtildi.

Velid Eş-Şerif, "Baruch Marzel beni silah tehdidiyle ve zorla arazinin dışına çıkardı. Araziye tekrar dönersem ateş edip öldüreceğini söyledi" dedi.

Filistinli çiftçi Yahudi yerleşimcilerin bir süre önce evinin çatısına askeri gözetleme noktası kurduklarını ve sabah-akşam hareketlerini sınırladıklarını, şimdi de arazisine girmesine izin vermediklerini söyledi.

İşgal güçleri tarafından korunan Yahudi yerleşimciler Batı Yaka'da terör estirerek sık sık Filistinlilerin evlerine, araçlarına ve tarım arazilerine saldırıyor.