SÖZDE HEYKEL CEMAATLERİ MESCİD-İ AKSA'NIN YANI BAŞINDA KURBAN ETKİNLİĞİ DÜZENLİYOR

26 Mart 2018

Sözde heykel cemaatlerinin işgal rejimi kurumlarından tüm izinleri aldığı ve Mescid-i Aksa surlarının yanıbaşındaki Emevi Sarayları bölgesinde Pesah Bayramı dolayısıyla kurban kesmeye hazırlandığı bildirildi.

Söz konusu cemaatlerin işgal polisinin izniyle Mescid-i Aksa'ya bitişik bir bölgede ilk kez bu türden bir Yahudileştirme etkinliği gerçekleştireceği kaydedildi.

Etkinlik için gerekli malzemelerin hazırlandığı ve bölgeye taşındığı, sözde heykel cemaatlerinin düzenleyeceği kurban etkinliğine üst düzey hahamların ve sanatçıların katılacağı belirtildi.

Heykel cemaatlerinin her yıl Pesah Bayramı öncesi gerçekleştirdikleri kurban etkinliğiyle Yahudileri Mescid-i Aksa'yı yıkıp yerine inşa etmeyi planladıkları sözde heykelde kurban sunma ritüeline alıştırmak istediği ifade edildi.

İşgal polisinin Eski Belde semtine keçi ve koyun sokulmasına izin vermemesi nedeniyle geçmiş yıllarda Yahudi cemaatlerin kurban etkinliğinin Zeytin Dağı'nda gerçekleştirildiği açıklandı.

İşgal polisinin bu yıl heykel cemaatlerine kurban etkinliğini Mescid-i Aksa'nın yanıbaşında gerçekleştirme izni verdiği ve söz konusu cemaatlerin yayınladıkları ilanlarla Yahudi yerleşimcileri etkinliğe katılmaya çağırdıkları bildirildi.

Kudüs'teki İslami Vakıflar İdaresi, Mescid-i Aksa'nın yanıbaşında gerçekleştirilecek etkinliğin tehlikesine dikkat çekerek uyarıda bulundu.