SİNSİ İŞGALE DİRENEN BİTA’DA 5 ŞEHİT 600’DEN FAZLA YARALI VAR

21 Haziran 2021

İslam dünyası ve uluslararası vicdanın dikkatini Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki işgale çeken işgalci İsrail, işgal altındaki farklı bölgelerde Filistinlilere ait arazilere teker teker el koyuyor.

 

Siyonist işgal rejimi, Kudüs’ün Şeyh Cerrah ve Silvan Mahallesi’ndeki evlerin boşaltılma girişimlerine karşı çıkan Filistinlilere yönelik uyguladığı şiddet ve hukuksuz girişimleriyle uluslararası kamuoyu, medya ve sosyal medyanın ilgisini buralara çekerken, işgali altındaki Batı Şeria’da stratejik öneme sahip bir dağ köyü olan Bita Köyü’nde büyük bir arazi gaspını ise ustalıkla gizliyor.

 

İşgal devleti İsrail, yüzyıllardır Batı Şeria’nın Bita Köyünde yaşayan Filistinli Müslümanlara ait 850 dönüm araziye el koyup, dünyanın farklı ülkelerinden getireceği işgalci fanatik Yahudileri buraya yerleştirmek istiyor. Arazilerinin işgalci İsrail tarafından fanatik Yahudilere verilmesine direnen Bita Köyü sakinleri ile işgalci İsrail güçleri arasında haftalardır süren çatışmalarda şu ana kadar 5 Filistinli şehit olurken, 600’ün üzerinde Filistinli ise yaralandı. Bita Köyü’nde süren direnişte, işgalci İsrail güçleri ve işgalci Fanatik Yahudiler birlik olup Filistinlilere saldırıyorlar.