SON İKİ GÜNDE EL-HALİL CAMİİ'NE 40 BİN YERLEŞİMCİ BASKIN DÜZENLEDİ

12 Ekim 2017

İşgalcilere ait 0404 sitesi, işgal güçlerinin son iki gün içinde 40 bin Yahudi yerleşimcinin İbrahim El-Halil Camii'ne baskın düzenlemesini sağladığını bildirdi.


Sitede yayınlanan haberde, Yahudilerce kutsal kabul edilen Sukot (Arş) Bayramı münasebetiyle son iki gün binlerce Yahudi yerleşimcinin El-Halil'deki İbrahim El-Halil Camii'ne ulaştığını ve bölgede herhangi bir çatışma yaşanmadığını öne sürdü.


İşgal güçleri Yahudi bayram günleri bahanesiyle dün ve önceki gün İbrahim El-Halil Camii'ni Müslümanlara kapattı ve iki gün boyunca camide ezan okunmasına izin vermedi.


İbrahim El-Halil Camii'ne baskın düzenleyen ve camide ayin yapan Yahudi yerleşimciler için bölgede geniş güvenlik önlemleri alan işgal güçlerinin caminin her bölümünü Yahudi yerleşimcilere açtığı bildirildi.


İşgal güçlerinin ayrıca iki gün boyunca Yahudi yerleşimcilerin Yahudilerce kutsal kabul edilen El-Halil'deki Otniel ben Knaz bölgesini ziyaret etmeleri için Bi'r Es-Seb'a yolunu da trafiğe kapattığı belirtildi.


İşgal güçlerinin her yıl Yahudi bayram günlerinde İbrahim El-Halil Camii'ni Müslümanlara kapatarak camide ezan okunmasına izin vermediği kaydedildi.