Ramazan'da Mescid-i Aksa Sahipsiz Kalmasın!

Mirasımız Derneği olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Kudüslü Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Mescid-i Aksa bahçesinde iftar ve sahur sofraları kurarak buranın Ramazan Ayı süresince Müslümanlarla dolu olmasını sağlamaya gayret ediyoruz. Her yıl artan bağışlar sayesinde kurduğumuz iftar ve sahur sofralarının sayısı hızla artmaya devam ediyor.

Türkiye ve Dünya’dan gelen bağışlarla Mescid-i Aksa avlusunda iftar ve sahur sofraları kurmak suretiyle 2012 yılında 30.000, 2013 yılında 95.000, 2014 yılında 198.000,2015 yılında ise 300.000 Müslümanın sevaplarına ortak olduk. Sadece 2015 yılında 25.000 kişiye kumanya dağıtımı gerçekleştirdik.

Bu Sofraların Önemi Nedir?

Mescid-i Aksa avlusu boş kaldığında Fanatik Yahudi grupları tarafından baskınlara maruz kalmaktadır. Bu baskınlara karşı duran ve sürekli Mescid-i Aksa içerisinde ve kapılarında nöbet tutan bir avuç Müslüman kardeşimiz işgal güçleri tarafından şiddete maruz kalmaktadır. Uluslararası hukuka göre içerisinin yönetimi Ürdün Vakıflar Bakanlığı’na ait olmasına rağmen işgalci İsrail zor kullanarak sürekli mübarek mescidi taciz etmekte ve zaman zaman yaptığı baskınlarda zarar vermektedir.

Bunu önlemenin yollarından biri Mescid-i Aksa’ya sahip çıkıldığını göstermek ve burayı boş bırakmamaktır. Ümmetin onuru Mescid-i Aksa ve onu koruyan Kudüslü Müslüman kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım.

Siz de Mescid-i Aksa’da bir sofra kurarak bu sevaba ortak olabilir ve Mescid-i Aksa’nın sahipsiz olmadığını gösterebilirsiniz.
Bir Sahur Bedeli: 10 TL
Bir İftar Bedeli: 15 TL
Bir Kumanya Bedeli: 100 TL