FANATİK YAHUDİLERİN MESCİD-İ AKSA'YA BASKINLARI YOĞUNLAŞIYOR

20 Subat 2018

Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, fanatik dini partilerin taraftarlarının düzenledikleri yürüyüşlerden sonra Mescid-i Aksa'ya baskınların arttığını bildirdi. El-Kisvani, söz konusu yürüyüşlere yahudi yerleşkeleri ve yahudi dini okulları liderlerinin katıldığını söyledi.

Şeyh Ömer El-Kisvani, yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınlar sırasında avlunun çeşitli bölgelerinde asılsız rivayetlere dayalı yanlış bilgiler aldıklarını ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin El-Megâribe Kapısı önünde toplanarak provokatif davranışlar sergilediklerini kaydeden El-Kisvani, Mescid-i Aksa'nın avlusunda ayin yapan ve fotoğraf çekinen yerleşimcilerin bu fotoğrafları diğer yerleşimcileri de baskına teşvik etmek amacıyla sosyal medyada yayınladığını belirtti.

Şeyh Ömer El-Kisvani, işgal güçlerinin de Mescid-i Aksa kapılarındaki baskıcı tavrını sürdürdüğünü, öğrencilerden ve kadınlardan bazılarının Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin vermediğini açıkladı.

Bu arada, işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah 86 yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi.