BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDERKEN 12 FİLİSTİNLİ DAHA YARANDI

09 Nisan 2018

Gazze Şeridi'nin doğusunda dün akşam işgal güçlerinin açtığı ateş ve topçu saldırısı sonucu 12 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü, Cibaliya'nın doğusunda 4 kişinin ve Gazze kentinin doğusunda 8 kişinin işgal güçlerinin saldırılarıyla yaralandığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Batı Yaka'nın güneyinde yer alan Han Yunus kentinin doğusundaki Huzaa beldesinin doğusunda bir genç erkek ve bir genç kız yaralandı.

Filistin Toprak Günü olarak anılan 30 Mart'ta Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerde kurulan dönüş çadırları çevresinde başlatılan barışçıl gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu şu ana kadar 31 kişi şehit oldu ve 2850 kişi de yaralandı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü adıyla düzenlenen gösterilere katılan Filistinliler, Birleşmiş Milletler kararlarının uygulanarak Filistin halkının silah zoruyla uzaklaştırıldığı topraklarına dönmesinin sağlamasını istiyor.

Bu arada, yerel kaynaklar, işgal ordusu topçusunun Cuhru'd-Diyk bölgesinin doğusuna düzenlediği saldırıda dört kişinin yaralandığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusu topçusunun Cuhru'd-Diyk bölgesinin doğusundaki çöplük yakınlarında yer alan tarım arazisine dokuz kez atış yaptığını ifade etti.