AKSA'YI YAHUDİLEŞTİRME ADIMLARI DEVAM EDİYOR.

Her yıl Yahudi bayramlarının yaklaşmasıyla, işgal güçleri Kudüslüler üzerindeki işkence ve zulüm operasyonlarını tırmandırıyor. Tutuklama hamleleri yapılmaya başlıyor ve işin sonunda bu tutuklular Mescidi Aksa’dan uzaklaştırılıyor. İçinde bulunduğumuz ayın 10’unda başlayacak olan Yahudi Hamursuz bayramı ile işgalciler alışılageldik hamlelerini yapmaya başladılar. Sadece bir gün içerisinde aralarında İslami Vakıflar dairesinde memurların da olduğu 5 Kudüslü vatandaşı Mescidi Aksa’dan uzaklaştırdılar.
İşgal güçleri, çarşamba akşamı, Kudüslü Cemil el-Abbasi ve Halit el-Vezir’i tutukladı ve birkaç saatlik soruşturmadan sonra haklarında Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma kararı aldı. Aynı şekilde Tutuklular ve Muharrirler Aileleri Heyeti başkanı Emcet Ebu Asb’ı ve Vakıflar Kurumu memurlarından Tarık el-Heşlemun ile Hamza en-Nemr’i çağırdılar. Kendilerine işlerinin bulunduğu yerden yani Mescidi Aksa’dan uzaklaştırıldıklarına dair alınan kararı teslim ettiler.
Uzaklaştırma alan bu Kudüslülerin uzaklaştırma süreleri birbirinden farklıydı. Vakıflar kurumu memurları 6 ay uzaklaştırma alırken, kimisi 4 ay kimi ise bir ay aldı.