AHED ET-TEMİMİ'NİN TUTUKLULUK HALİ 5 GÜN DAHA UZATILDI

17 Ocak 2018

Siyonist işgal rejiminin Ofer Askeri Mahkemesi, Filistinli kız çocuk Ahed Et-Temimi ile annesinin tutukluluk süresinin 5 gün daha uzatılması kararı aldığı belirtildi.

Et-Temimi’nin avukatı Ahed, annesi Nariman ve amcasının kızı Nur’un tutukluluk hallerine itiraz etmiş, ancak işgal mahkemesi Ahed ve Nariman’ın serbest kalmasını reddederken, Nur’un 1400 dolar kefaletle salıverilmesini kabul etmişti.

Ahed için yapılan oturuma Ahed’in ailesi, savunma heyeti,  avukat Usame Es-Sa’di ile Milletvekilleri Ahmet Et-Tibi ve Yusuf Cebbarin katıldı.

Askeri savcı daha önceki suçlamaları tekrarlayarak Ahed’in işgal askerlerine taş attığı, gösterilere katıldığı, işgal askerlerinin görevlerini yapmalarını engellediği, onları azarlayıp yüzlerine tükürdüğünü, asker ve subaylara saldırıp kötü sözler sarf ettiği, gösterilere tahrik ettiği ve bir göstericinin tutuklanmasını engellediğini iddia etti.

Ahed Et-Temimi, Siyonist işgal güçlerinin Nebi Salih köyünde evlerine baskın yapıp, yakınlarından Muhammed Et-Temimi’yi yaralamaları üzerine bir askeri tokatlaması sonucu 19 Aralık tarihinde gece baskınıyla onlarca asker tarafından tutuklanmıştı.

İşgal güçleri Ahed’in yanında babası, annesi ve yakınlarını da gözaltına aldılar.