117 İŞGALCİ MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

09 Ocak 2018

Kudüs'teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, onlarca Yahudi yerleşimcinin ve işgal istihbaratı görevlisinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek avlusunda dolaştığını bildirdi.

Quds Press Haber Ajansı'nın söz konusu kaynaklardan edindiği bilgiye göre, 67 Yahudi yerleşimci bu sabah (8 Ocak Pazartesi) işgal polisinin ve silahlı özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Aynı zaman diliminde 25 Yahudi öğrencinin de Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği ve işgal güçlerinin öğrencilere kapalı alanlar hariç Mescid-i Aksa'nın her yanında dolaşma izni verdiği belirtildi.

Bugün öğleden önce ayrıca işgal istihbaratından 25 görevlinin de keşif gezisi adı altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi.

Yahudi yerleşimciler işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenliyor.

Gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı'ndan giren Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa'nın avlusunda dolaştıktan ve Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.