YETİM
YETİM

   

 

NEDEN ÖNEMLİ?

İşgalci rejimin Kudüs ve civarında bulunan binlerce yetime her gün yenilerini eklediği bir ortamda Mirasımız Derneği olarak yetimlerimizin yüzünü güldürmeye ve onları hayata hazırlamaya çalışıyoruz.

Her yıl Kudüs ve civarında yaşayan yüzlerce çocuk işgalci yönetim tarafından yetim bırakılıyor. İşgal devleti kendisine yönelik direniş eylemlerini engelleyebilmek için sahipsiz bırakılan gençlere musallat olmakta ve onları uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklara sürüklemeye çalışmaktadır.

Kudüs ve Civarında yaşayan, annesini veya babasını kaybetmiş çocuklara sahip çıkmak ümmetin üzerine düşen bir görevdir. Onlar ümmetin yetimleridir.

 

NE İÇİN YAPIYORUZ?

1-      Çeşitli nedenlerle anne veya babasını kaybetmiş yetimlerin psikolojilerini düzeltmek ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesini sağlamak.

2-      Yetimlerin iyi bir eğitim alması ve bilinçli bir Müslüman olarak yetişmesi

3-      Çocukların sahipsiz kalarak kötü alışkanlıklar edindirilmesine engel olmak

 

MALİYETİ:

Kudüs’teki bir kardeşimize destek olmak için belirlediğimiz bedel 250 TL’dir. Desteklediğiniz her bir kardeşimizin kısa bilgilerini içeren bir karne tarafınıza gönderilecektir. Bir yetim kardeşimizi birden fazla bağışçı destekleyebilmektedir.

 

UNUTMAYIN!

Biz Büyük Bir Ümmetiz

Onlar Bizim Kardeşimiz

 

 

 

   

DİĞER PROJELER