PAYLAŞMAK RUHUMUZDA VAR
PAYLAŞMAK RUHUMUZDA VAR

Mescid-i Aksâ’yı korumanın bedelini ağır ödeyen Kudüslüler, tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Zor şartlar altında mübarek Ramazan Ayı’na hazırlanan Kudüslü Müslümanlar; “Dualarınızda bizi unutmayın!” diyerek, işgalin gölgesinde kendilerine uzanacak şefkatli ellerin yolunu gözlüyor.

Bu Ramazan ayında da Türkiye’nin yolunu gözleyen Kudüs halkına emanetlerinizi ulaştırmaya devam ediyoruz. Kudüs’te iftar, kumanya dağıtımı, çocuklara bayramlık ve harçlık dağıtımı yaptığımız bu bereketli ayda desteklerinizi bekliyoruz.


 

 

 

 

Sene boyunca sürdürdüğümüz kumanya dağıtım çalışmamızı Ramazan ayında artırarak devam ediyoruz. Ramazan ayı girmeden önce başladığımız kumanya dağıtımların Ramazan ayının sonun kadar devam ettireceğiz.

Bir kumanya bedeli 600 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında kumanya dağıtımlarında  kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Kudüs'te bu sene 3 farklı iftar çalışması yapıyoruz.

Ramazanda Mescid-i Aksâ’ya gelen cemaate iftariyelik paket dağıtımı yapıyoruz. Kadir Gecesi iftariyelik paket dağıtımımız özel ve büyük bir organizasyonla gerçekleştirilecektir.

Bir kişilik iftariyelik paket bedeli 75 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da bağış yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında Mescid-i Aksâ'da iftariyelik paket dağıtımında kullanılacaktır.

 

 

 

 

Ramazan ayı boyunca kiraladığımız lokantalarda iftar yemeklerimizi pişirip, Kudüslü ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine paket olarak ulaştıracağız.Kudüs’teki Makasıd Vakıf Hastanesi’nde hasta refakatçilerine iftar dağıtımı yapıyoruz. Ayrıca Mescid-i Aksâ'da yer sofraları kurmak suretiyle buraya gelen cemaate iftar yemeği ikram ediyoruz.

Bir kişilik iftar yemeği bedeli 150 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da katkıda bulunabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında iftar yemeği dağıtımı organizasyonlarında kullanılacaktır.

 

 

 

 

İhtiyaç sahibi ailelere tek seferlik pişmiş yemeğin yanı sıra iftar yemeği için gerekli malzemeleri çiğ olarak da dağıtarak yemeklerini kendi istedikleri gibi yapmaları ve daha uzun süre faydalanmalarını sağlıyoruz.

Bir iftar paketi bedeli 675 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında iftar paketi dağıtımı organizasyonlarında kullanılmaktadır.

500

 

  

 

 

 

Kudüs’te Ramazanın son on gününde bayramlık ve harçlık dağıtımlarımıza başlıyoruz.

Önceden belirlenen ihtiyaç sahibi aileler çocukları ile birlikte belirlediğimiz gün ve saatte anlaşma yaptığımız mağazaya gelirler. Çocuklar mağazada gönüllerince istediği kıyafeti seçerek deneyip alırlar.

Çıkışta onları bir sürpriz daha bekliyor. Bayramlığını alan her Kudüslü yavrumuza zarfın içinde bayram harçlığını takdim ediyoruz.

 

Bir bayramlık bedeli 500 TL bayram harçlığı 150 TL'dir.  Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında bayramlık ve harçlık dağıtımlarında kullanılmaktadır.

 

 

 

 

DİĞER PROJELER