Mescid-i Aksa Seferleri
Mescid-i Aksa Seferleri

   


İşgalciler, Müslümanların Kudüs’e ve Mescid-i Aksâ’ya girmemeleri yönünde her türlü engel ve zorluğu çıkarıyorlar. Fanatik Yahudi grupları Mescid-i Aksâ’yı her boş bulduğunda yeni bir saldırı ve baskın girişiminde bulunup içeride ayin yapıyorlar.Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen fanatik Yahudiler, çok sayıda asker ve polis tarafından koruma altına alınıyor. Baskınlara tepki gösteren Müslümanlar işgal güçleri tarafından darp ediliyor veya tutuklanıyor.


İşgalciler, Mescid-i Aksâ’nın çevresindeki Müslüman esnafı da zor durumda bırakarak iş yerlerini kapatmaya mecbur bırakıyorlar.

      
Kudüs’ün etrafındaki komşu şehirlerde yaşayan Müslümanları satın aldığımız ve kiraladığımız otobüslerle Kudüs’e taşıyoruz. Böylece hem Mescid-i Aksâ’da ibadet ederek burayı boş bırakmıyorlar hem de Kudüslü Müslüman esnaflardan alışveriş etmek suretiyle onlara destek oluyorlar.

 
 İşgalci İsrail'in nihai hedefi Mescid-i Aksa'yı yıkarak yerine iddia ettikleri Süleyman Tapınağı'nı yapmaktır. Bu hedeflerinin doğrultusunda sabah namazından sonra Fanatik Yahudiler baskın yapıyorlar ve bu esnada tüm Müslümanları Mescid-i Aksa'dan çıkarıyorlar. Bu şekilde önce zamansal sonra da mekansal olarak burayı bölme peşindeler. 

İşgalci devlet 2018 yılında Türk kafilelere ve turizm şirketlerine yönelik yeni kararlar aldı. Bu kararlar arasında en dikkat çekici olanlar şunlar;

  • Bir kişi yılda ancak bir kez vize alabilir
  • Tur şirketleri her kafile için 15.000 dolar kefalet yatıracak ve gruptan ayrılan olursa bu kefalete İsrail tarafından el konulacak.
Bu kararlarda da görüldüğü gibi esas gaye Türk ziyaretçilerin Kudüs’e ziyaretlerinin önünü kesmektir. Aslında sadece Türkleri değil hiçbir Müslümanı Kudüs'te istemiyorlar. Mescid-i Aksa'yı ziyarete giden her Müslüman onlar için üzüntü kaynağı. Onlar Mescid-i Aksa'yı sahipsiz ve boş bırakma gayreti içindeler. Ancak o zaman burayı ele geçirip bir Yahudi tapınağı haline getirmeyi hedefliyorlar.


 Madem ki biz yılda sadece bir kez gidebiliyoruz veya hiç gidemiyoruz. O halde Kudüs ve çevresinde yaşayan Müslümanları oraya gönderelim ki Mescid-i Aksa boş kalmasın! Sahipsiz olmadığı bilinsin.

 "Mescid-i Aksa Seferleri" İsrail tarafından yalnızlaştırılmak daha doğrusu 'Müslümansızlaştırılmak' istenen ilk kıblemizi korumak için elzem bir projedir. 

Proje için belirlenen destek miktarı minimum 50 TL'dir.  

   

DİĞER PROJELER