Kumanya
Kumanya

Kudüs ve 1948 işgal topraklarında yaşayan muhtaç ailelerin aylık gıda ihtiyacını karşılıyoruz. Yıl boyunca önceden belirlenmiş yoksul ailelere her ay kumanya yardımı yapıyoruz.

 

Neden Önemli?

İşgal devleti, Kudüs’te Müslüman varlığına son vermek ve tamamen Yahudileştirmek amacıyla ekonomik yaptırımlar uyguluyor. Bu baskı ve hukuk dışı uygulamalar neticesinde Kudüs halkının % 85’i yoksullukla mücadele ediyor. Kudüslü Müslüman kardeşlerimiz içerisinde bulundukları zor şartlara rağmen ilk kıblemiz Mescid-i Aksâ’yı savunmaya devam ediyorlar. Bundan sonra da Kudüs’te oluşan zor yaşam şartlarına ve ilk kıblemize yapılan saldırılara direnebilmeleri için desteklenmeleri gerekmektedir.

 

 Ne İçin Yapıyoruz?

İşgal devletinin bilinçli olarak uyguladığı ekonomik politikalar sebebiyle %70’i yoksullukla mücadele eden Kudüslü Müslümanlara destek olmak amacıyla Kumanya dağıtımı yapıyoruz.

 

Nasıl Yapıyoruz?

Önce ihtiyaç sahipleri titizlikle belirleniyor. Daha sonra Kudüslü Müslüman esnaflardan temin edilen Kumanya paketleri belirlenen ailelere teslim ediliyor. 

 

                                             

 

 

İhtiyaç Sahibi Aile Sayısı: 1.000 TL

Bir Kumanya Bedeli: 100 TL

Bir Ailenin Yıllık Kumanya Bedeli: 1200 TL

DİĞER PROJELER