Kumanya Dağıtımı
Kumanya Dağıtımı

  

   

  

   İşgal devleti İsrail, Kudüslü Müslümanları bilinçli olarak yoksullaştırmak amacıyla türlü yollara başvuruyor. Kudüs’te yaşayan yaklaşık 400 bin civarında Müslüman kimliksiz yaşamaya devam ediyor. Yani dünya üzerinde hiçbir ülkenin vatandaşı değiller ve  İşgal devletinin zorla verdiği geçici kimlikler ile Kudüs’te ikamet eden bu kardeşlerimizin % 85’i yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veriyorlar.

 

 

       Kudüs’te hayat öylesine pahalı ki 0,5 lt pet şişe suyun fiyatı 5 TL civarında, gerisini siz düşünün artık. Dedelerinden ve babalarından kalan evlerini onarmaya kalktıklarında dahi neredeyse bir ev parası ruhsat bedeli ödemek zorundalar. Dükkânlarını kapatıp gitmeleri için sudan bahanelerle binlerce dolarlık para cezaları kesilen Müslüman esnaf ise zorlukla ayakta kalma mücadelesi veriyor.

  

 

       Kudüslü Müslümanlar, içinde bulunduğu tüm bu zorluklara rağmen işgalciler tarafından adım adım ele geçirilmeye çalışılan ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimiz mübarek Mescid-i Aksâ’yı savunabilmek için var güçleriyle direniyor ve tüm İslam âleminin onurunu koruyorlar. Dolayısı ile Kudüslü Müslümanları ayakta tutacak her türlü çalışmayı yapmak ümmetin birinci vazifelerinden biridir. Bu minvalde Mirasımız Derneği olarak yaptığımız çalışmalarla Kudüslü Müslümanları desteklemeye ve böylece mübarek Mescid-i Aksâ’nın işgale uğramasını da engellemeye çalışıyoruz.

 

 

       Binlerce aileye yıl boyunca kumanya yardımı yapıyoruz ve 2017 yılı içerisinde bu çalışmamızı sizlerden gelecek desteklerle daha da arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tüm yardım projelerinde buradaki kardeşlerimizin bize ihtiyaçları olduğu düşüncesiyle değil, asıl bizim onurumuz Mescid-i Aksâ’mızı savundukları için bizim onlara ihtiyacımız olduğu gerçeğiyle hareket ediyoruz. Kudüs ve Mescid-i Aksâ tüm İslam âleminin ortak davasıdır, onurudur, imanıdır.

Unutmayın; ONLARIN BİZE DEĞİL, BİZİM ONLARA İHTİYACIMIZ VAR!

 

   

 

DİĞER PROJELER