Kudüs'te Ailem Var
Kudüs'te Ailem Var

   

KUDÜS’TE AİLEM VAR PROJESİ

 

Neden Önemli?

İşgalci İsrail İlk Kıblemizin bulunduğu Kudüs şehrini Müslümanlardan temizleyip tamamen Yahudileştirmek için Kudüs’te yaşayan Müslüman ailelere her türlü baskıyı yapmaktadır.

Yüksek vergiler, haksız yere kesilen mahkeme cezaları,  tutuklamalar, avukat masrafları, Müslüman ailelerin erkeklerine 1 yıldan 30 yıla kadar verilen hapis cezaları ve daha birçok alanda uyguladıkları ambargo ile Müslümanların Kudüs’ü terk etmelerini istemektedirler.

Bizler de, bütün bu zorluklara rağmen direnen, bizim yerimize ilk kıblemizi terk etmeyen, Mescid-i Aksa’yı koruyan ve kendilerine yapılan milyon dolarlık tekliflere aldırış etmeden soylu bir mücadele veren Kudüslü ailelere yardım etmeyi borç biliyoruz.

 

Ne için yapıyoruz?

1- Kudüs halkının göç etmemesini sağlayarak Mescid-i Aksa’ ya sahip çıkmalarını sağlamak.

2- Kudüs halkının ihtiyaçlarını karşılayarak işgalci İsrail karşısında güçlü durmalarını sağlamak.

3- Kudüs halkının yeni yetişen nesile iyi bir eğitim imkânı sağlamasına destek olmak.

4- Erkekleri cezaevine girmiş olan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak.Nasıl Yapıyoruz?

Kudüs’te yaşayan Müslümanların %85’i yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır. Her bir ailenin elde ettiği miktar bütün ihtiyaçlarına yetmemektedir. Aileler için gönderdiğiniz bağışlar bir havuzda toplanarak ihtiyaç sahiplerine her ay  aile başı 1.000 TL olarak dağıtılmaktadır. Gelen yardım miktarına bağlı olarak destek olunan aile sayısı sürekli  değişim göstermektedir.


 

Biz Büyük Bir Ümmetiz!

Onlar Bizim Ailemiz!

   

DİĞER PROJELER