Kudüs'e Dokun Berekete Ortak Ol
Kudüs'e Dokun Berekete Ortak Ol

104 yıldır işgal altında yaşam mücadelesi veren Kudüslü Müslümanlar, her şeye rağmen Mescid-i Aksa ‘mızı korumaya devam ediyorlar.

İşgalin yanı sıra bütün dünyayı saran korona virüsünün de etkisi ile birlikte tarihinin en zor günlerini yaşıyorlar.

Bizler de 13 yıllık tecrübe ve güven ile emanetlerinizi Kudüs halkına ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu zor günlerinde bizden gelecek yardımların yolunu gözlüyorlar.

 

 

KUMANYA


Korona virüsü sebebiyle Ramazan çalışmalarımızı erkene alarak Kudüslü kardeşlerimize gıda kumanyaları dağıtımına başladık. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle ulaşım ve taşıma zorluğu olan bölgelerde bulunan ailelere ise, alışveriş çeki vererek en yakınındaki anlaşmış olduğumuz Müslüman esnaftan gıda malzemelerini temin edebilmesini sağlıyoruz. Kumanya dağıtımlarımız Ramazan sonuna kadar devam edecektir.

Bir kumanya bedeli 200 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında kumanya dağıtımlarında kullanılmaktadır.


 

 

 

KUDÜS'TE İFTAR DAĞITIMI

Korona virüsü tedbirleri kapsamında Mescid-i Aksa ibadete kapalı olduğu için Aksa iftarlarımızı Kudüslü Müslümanların evlerine dağıtım yaparak gerçekleştireceğiz. Müslümanlara ait lokantalarda hazırladığımız yemekleri özenle paketleyerek Kudüslü ailelere ulaştırıyoruz. Bu dağıtımlar 3 farklı alanda yapılacak.

  1. Müslümanlara ait hastane ve kliniklere.
  2. Müslümanlara ait otellerde karantina altında olanlara.
  3. İhtiyaç sahibi ailelerin evlerine.

Bir iftar bedeli 40 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında iftar organizasyonlarında kullanılmaktadır.

  

 

 

 

 

 

BAYRAMLIK

Müslümanlara ait mağazalardan aldığımız çocuk kıyafetlerini Kudüslü yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini ziyaret ederek çocuklarına ulaştırıyoruz. Bayramlığını verdiğimiz evladımıza bir de bayram harçlığı takdim ediyoruz.

Bir bayramlık bedeli 150 TL bayram harçlığı 50 TL'dir.  Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında bayramlık dağıtımlarında kullanılmaktadır.

 

 

 

 

DİĞER PROJELER