Kudüs'e Dokun Berekete Ortak Ol
Kudüs'e Dokun Berekete Ortak Ol

Mescid-i Aksâ’yı korumanın bedelini ağır ödeyen Kudüslüler, tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Zor şartlar altında mübarek Ramazan Ayı’na hazırlanan Kudüslü Müslümanlar; “Dualarınızda bizi unutmayın!” diyerek, işgalin gölgesinde kendilerine uzanacak şefkatli ellerin yolunu gözlüyor.

Bu Ramazan ayında da Türkiye’nin yolunu gözleyen Kudüs halkına emanetlerinizi ulaştırmak için gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Kudüs’te iftar, kumanya dağıtımı, çocuklara bayramlık ve harçlık dağıtımı yapacağımız bu bereketli ayda desteklerinizi bekliyoruz.

 

 

KUMANYA

Sene boyunca sürdürdüğümüz kumanya dağıtım çalışmamızı Ramazan ayında artırarak devam ediyoruz. Ramazan ayı girmeden önce başladığımız kumanya dağıtımların Ramazan ayının sonun kadar devam ettireceğiz.

Bir kumanya bedeli 200 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında kumanya dağıtımlarında  kullanılmaktadır.

 


 

 

 

KUDÜS’TE VE MESCİD-İ AKSÂ’DA İFTAR DAĞITIMI

Bu Ramazan, Dünyada yaşanan koronavirüs salgını ve hava şartları nedeniyle Mescid-i Aksâ alanında geçtiğimiz yıllardaki gibi büyük sofralar kurulmayacak ancak ziyaretçilere iftarlık paket dağıtımları devam edecektir.

  • Ramazanda Mescid-i Aksâ’ya gelen cemaate iftarlık paketi dağıtımı yapacağız.
  • Ramazan ayı boyunca kiraladığımız lokantalarda iftar yemeklerimizi pişirip, Kudüslü ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine paket olarak ulaştıracağız.
  • Ramazanın son 10 gününde Mescid-i Aksâ’da itikâfa girenlere sahurluk dağıtımı yapacağız.
  • Kudüs’teki Makasıd Vakıf Hastanesi’nde hasta refakatçilerine iftar dağıtımı yapacağız.
  • Kadir Gecesi Mescid-i Aksa’ya gelen cemaate iftarlık paketi dağıtımı yapacağız.

Bir iftar bedeli 50 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında iftar organizasyonlarında kullanılmaktadır.

  

 

 

 

 

 

BAYRAMLIK

Kudüs’te Ramazanın son on gününde bayramlık ve harçlık dağıtımlarımıza başlıyoruz.

Önceden belirlenen ihtiyaç sahibi aileler çocukları ile birlikte belirlediğimiz gün ve saatte anlaşma yaptığımız mağazaya gelirler. Çocuklar mağazada gönüllerince istediği kıyafeti seçerek deneyip alırlar.

Çıkışta onları bir sürpriz daha bekliyor. Bayramlığını alan her Kudüslü yavrumuza zarfın içinde bayram harçlığını takdim ediyoruz.

Bir bayramlık bedeli 200 TL bayram harçlığı 50 TL'dir.  Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında bayramlık dağıtımlarında kullanılmaktadır.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yıl belirlediği fitre bedeli 28 TL'dir.

 

 

DİĞER PROJELER