GÜCÜMÜZ KARDEŞLİĞİMİZ
GÜCÜMÜZ KARDEŞLİĞİMİZ

15 yıldır sadece Kudüs'te yürüttüğümüz insani yardım faaliyetlerimizi bu yıl yaşadığımız deprem felaketi sebebiyle hem Kudüs'te hem de depremden etkilenen illerimizde sürdürmeye karar verdik. Ramazan ayında da Gücümüz Kardeşliğimiz sloganıyla her iki bölgede çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

 

Mescid-i Aksâ’yı korumanın bedelini ağır ödeyen Kudüslüler, zor şartlar altında mübarek Ramazan Ayı’na hazırlanırken; “Dualarınızda bizi unutmayın!” diyerek, işgalin gölgesinde kendilerine uzanacak şefkatli ellerin yolunu gözlüyor. Türkiye'de yaşanan deprem felaketi sonrasında kendi içlerinde bulundukları duruma bakmaksızın depremzedeler için yardım faaliyetlerine başlayan ve "bize göndereceğiniz yardımları depremzede kardeşlerimize gönderin" diyen Kudüslü Müslüman kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Kudüs’te iftar, kumanya dağıtımı, çocuklara bayramlık ve harçlık dağıtımı yaptığımız bu bereketli ayda desteklerinizi bekliyoruz.


 

 

 

Sene boyunca sürdürdüğümüz kumanya dağıtım çalışmamızı Ramazan ayında artırarak devam ediyoruz. Ramazan ayı girmeden önce başladığımız kumanya dağıtımların Ramazan ayının sonun kadar devam ettireceğiz.

 

  

                                                    

Kudüs'te bir kumanya bedeli 750 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar her bölge için ayrı bir havuzda toplanarak miktarı oranında kumanya dağıtımlarında  kullanılmaktadır.

 

 

 

 

Bu sene yaşanan deprem felaketi neticesinde Türkiye'de deprem bölgesinde yapacağımız faaliyetlerden biri de depremzede vatandaşlarımıza kumanya dağıtımı olacaktır. Türkiye'de deprem bölgesinde dağıtacağımız bir kumanya bedeli ise 500 TL'dir.

 

 

Kudüs'te farklı noktalarda ve Mescid-i Aksâ'da  iftar organizasyonları yapıyoruz.Ayrıca evlere aş evlerinde pişirilmiş  iftar yemeği ikramı yapıyoruz.

Mescid-i Aksâ avlusunda kurulan sofralarla, ibadet için gelen cemaate iftar ikram ediyoruz.

 

 

Bir kişilik iftar yemeği bedeli 200 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da bağış yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında Mescid-i Aksâ'da kurulacak sofralar için kullanılmaktadır.

Kadir Gecesi iftariyelik paket dağıtımımız özel ve büyük bir organizasyonla gerçekleştirilmektedir.

 

Bir kişilik iftariyelik paket bedeli 100 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da bağış yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında Mescid-i Aksâ'da iftariyelik paket dağıtımında kullanılacaktır.

 

 

 

 

Ramazan ayı boyunca kiraladığımız lokantalarda iftar yemeklerimizi pişirip, Kudüslü ihtiyaç sahibi ailelerin (Şufat Mülteci Kampı) evlerine paket olarak ulaştırıyoruz.

Bir kişilik iftar yemeği bedeli 200 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da katkıda bulunabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında iftar yemeği dağıtımı organizasyonlarında kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Kudüs’te Ramazanın son on gününde bayramlık ve harçlık dağıtımlarımıza başlıyoruz.

Önceden belirlenen ihtiyaç sahibi aileler çocukları ile birlikte belirlediğimiz gün ve saatte anlaşma yaptığımız mağazaya gelirler. Çocuklar mağazada gönüllerince istediği kıyafeti seçerek deneyip alırlar.

Çıkışta onları bir sürpriz daha bekliyor. Bayramlığını alan her Kudüslü yavrumuza zarfın içinde bayram harçlığını takdim ediyoruz.

 

 

Bir bayramlık bedeli 500 TL bayram harçlığı 200 TL'dir.  Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında bayramlık ve harçlık dağıtımlarında kullanılmaktadır

 

 

 

 

 

 

DİĞER PROJELER