Kudüs'e Dokun Berekete Ortak Ol
Kudüs'e Dokun Berekete Ortak Ol


2008 yılından beri Kudüs’te çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşu olarak, işgal altındaki ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı sahipsiz bırakmamak için, “Kudüs’e Dokun Berekete Ortak Ol” sloganıyla yola çıkarak; Türkiye halkını bu Ramazan Ayı’nda Kudüs’e sahip çıkmaya davet ediyoruz.

12 ay boyunca Kudüs’te çeşitli faaliyetler yaparak Kudüs halkına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ramazan ayının da bereketi ile Kudüs’teki faaliyetlerimizi artırarak; Mescid-i Aksa’yı koruyan Kudüs halkının ihtiyaçlarını karşılamak için dört farklı proje ile Ramazan hazırlıklarını tamamladık.

Mescid-i Aksa’da İftar Sofraları

Ramazan ayı boyunca her gün Mescid-i Aksa’nın bahçesinde iftar sofraları kurarak binlerce Kudüslünün iftarlarını Aksa’da yapmalarını sağlayarak hem bu sofraların sevabına ortak olmayı  hem de bu vesileyle  mübarek mescidimizin Müslümanlarla dolu olmasını amaçlıyoruz.

İşgalci İsrail, Mescid-i Aksa’yı boş bırakıp yalnızlaştırarak; önce ikiye bölmek, ardından da tamamen el koymak istiyor. Onların bu planları karşısında yıl boyu olduğu gibi, Ramazanda da Aksa’nın boş kalmaması için her gün iftar sofraları kuruluyor. 

Bu iftar sofraları vesilesi ile Müslümanların iftarlarını Aksa’da yapmaları sağlandığı gibi, verilen iftar yemeklerinin malzeme alımları, pişirilmesi, Aksa’ya taşınması gibi organizasyonlarını Kudüslü Müslümanlarla yaparak; işgalcilerin büyük vergilere maruz bırakıp, ekonomik ambargo uygulayarak dükkânlarını kapatmaya zorladıkları Kudüslü esnaflara da destek oluyoruz.
Hedef, 20 bin aileye Ramazan gıda kumanyası

400 bin Müslümanın yaşadığı Kudüs’te 20 bin aileye kumanya ulaştırmayı hedefliyor ve bu vesile ile yaklaşık 150 bin Kudüslüye ulaşmayı planlıyoruz.

İşgalci İsrail; yüksek vergiler, haksız yere kesilen mahkeme cezaları,  tutuklamalar, avukat masrafları, evlerin yıkımı, Müslüman ailelerin erkeklerine bir yıldan otuz yıla kadar verilen hapis cezaları ve daha birçok alanda uyguladığı ambargo ile Müslümanların Kudüs’ü terk etmelerini

Kudüslü ailelere yıl boyu yaptığımız kumanya yardımlarını Ramazan Ayı’nda artırarak; Kudüslülerin maddi zorluklarını aşmalarına katkıda bulunuyoruz.


  
KUDÜSLÜ ÇOCUKLARA BAYRAMLIK KIYAFET ve HARÇLIK

Kudüs’ün çocuklarını da unutmuyoruz elbet.  Başta Kudüs’ün yetimleri olmak üzere, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık kıyafet ve bayram harçlığı dağıtarak sevinçlerine ortak oluyoruz. Bu yıl en az 5.000 Kudüslü evladımıza ulaşmayı hedefliyoruz.

Yıllardır süren işgalden en fazla çocuklar etkileniyor. Her gün maruz kaldıkları insanlık dışı muameleler, kendilerinin ve aile fertlerinin tutuklanması, maddi olanaksızlıklar gibi durumlardan ötürü geleceğe dair umutları tükeniyor..


Mirasımız Derneği olarak  Mescid-i Aksa’nın geleceği olan Kudüslü çocuklarımıza, Müslümanlara ait mağazalarda diledikleri gibi alışveriş yapma imkânı sağlayıp, bayram harçlıklarını da vererek, maddi manevi destek olup, yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Fitre, Zekat ve Diğer Bağışlarınız İçin Tıklayınız.

DİĞER PROJELER