Kalkındırma Projeleri
Kalkındırma Projeleri

  

 

 


NEDEN ÖNEMLİ?

İşgalci İsrail, İlk Kıblemizin bulunduğu Kudüs şehrinde yaşayan Müslümanları göç etmeye zorlayıp, tamamen Yahudileştirmek için Kudüs’te yaşayan Müslüman ailelere her türlü baskıyı yapmaktadır.

Yüksek vergiler, haksız yere kesilen mahkeme cezaları,  tutuklamalar, avukat masrafları, Müslüman ailelerin erkeklerine 1 yıldan 30 yıla kadar verilen hapis cezaları ve daha birçok alanda uyguladıkları ambargo ile Müslümanların Kudüs’ü terk etmelerini istemektedirler.

İşsizlik oranının %60 civarında olduğu Kudüs’te yaşayan Müslümanların %86’sı yoksulluk sınırının altında mücadele vermektedir. İslam dünyasından çok az miktarda yardımın ulaştığı Kudüslülerin sürekli olarak geçimlerini sağlayacakları iş imkânlarının oluşturulması gerekmektedir.


AMACIMIZ

12 Ay boyunca Kudüs’te çeşitli yardım faaliyetleri yapan Mirasımız Derneği ; “Kısıtlı Yardım Yerine Sürekli İş İmkânı” sloganıyla Kudüslü ailelere ayakları üstünde duracakları projeler sunuyor.

  • Kalkındırma projeleri vesilesiyle şunlar sağlanmaya çalışılıyor:
  • Geçim sıkıntısı çeken ailelere katkıda bulunmak
  • İş bulmakta zorlanan hanımlara evlerinde çalışma imkânı sağlamak
  • Müslümanların aralarında ticari birliktelik oluşturmak
  • Çarşılarda Kudüslülerin kendi ürettikleri ürünlerin satılması
  • Kudüslü Müslümanların ekonomilerine katkı sağlamak


KAPSAMI

Farklı alanlarda meslek sahibi olan hanımlar; evde iş imkânından faydalanmak istediklerini belirterek Kudüs temsilciliğimize başvuru yaparlar. Mesleklerine göre gerekli malzeme listesi oluşturularak Kudüslü esnaflardan satın alma işlemi yapılır. Üretime başlayan aileler ürettikleri ürünleri Kudüs çarşılarındaki esnaflara toplu olarak satışını yaparlar. Bundan sonraki süreçte malzeme alımlarını kendi kazandıkları sermaye ile yaparak sürekli iş sistemini başlatmış olurlar.

DİĞER PROJELER