GÜCÜMÜZ KARDEŞLİĞİMİZ
GÜCÜMÜZ KARDEŞLİĞİMİZ

15 yıldır sadece Kudüs'te yürüttüğümüz insani yardım faaliyetlerimizi bu yıl yaşadığımız deprem felaketi sebebiyle hem Kudüs'te hem de depremden etkilenen illerimizde sürdürmeye karar verdik. Ramazan ayında da Gücümüz Kardeşliğimiz sloganıyla her iki bölgede çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

 

Mescid-i Aksâ’yı korumanın bedelini ağır ödeyen Kudüslüler, zor şartlar altında mübarek Ramazan Ayı’na hazırlanırken; “Dualarınızda bizi unutmayın!” diyerek, işgalin gölgesinde kendilerine uzanacak şefkatli ellerin yolunu gözlüyor. Türkiye'de yaşanan deprem felaketi sonrasında kendi içlerinde bulundukları duruma bakmaksızın depremzedeler için yardım faaliyetlerine başlayan ve "bize göndereceğiniz yardımları depremzede kardeşlerimize gönderin" diyen Kudüslü Müslüman kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Kudüs’te iftar, kumanya dağıtımı, çocuklara bayramlık ve harçlık dağıtımı yaptığımız bu bereketli ayda desteklerinizi bekliyoruz.


 

 

 

Sene boyunca sürdürdüğümüz kumanya dağıtım çalışmamızı Ramazan ayında artırarak devam ediyoruz. Ramazan ayı girmeden önce başladığımız kumanya dağıtımların Ramazan ayının sonun kadar devam ettireceğiz.

 

  

                                                    

Kudüs'te bir kumanya bedeli 750 TL’dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar her bölge için ayrı bir havuzda toplanarak miktarı oranında kumanya dağıtımlarında  kullanılmaktadır.

 

 

 

 

Bu sene yaşanan deprem felaketi neticesinde Türkiye'de deprem bölgesinde yapacağımız faaliyetlerden biri de depremzede vatandaşlarımıza kumanya dağıtımı olacaktır. Türkiye'de deprem bölgesinde dağıtacağımız bir kumanya bedeli ise 500 TL'dir.

 

Depremzede vatandaşlarımızın en büyük ihtiyaçlarından biri olan temizlik malzemelerinden oluşan hijyen setlerinin dağıtımını yapıyoruz.

 

 

Kudüs'te farklı noktalarda ve Mescid-i Aksâ'da  iftar organizasyonları yapıyoruz.Ayrıca evlere aş evlerinde pişirilmiş  iftar yemeği ikramı yapıyoruz.

Mescid-i Aksâ avlusunda kurulan sofralarla, ibadet için gelen cemaate iftar ikram ediyoruz.

 

 

Bir kişilik iftar yemeği bedeli 200 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da bağış yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında Mescid-i Aksâ'da kurulacak sofralar için kullanılmaktadır.

Kadir Gecesi iftariyelik paket dağıtımımız özel ve büyük bir organizasyonla gerçekleştirilmektedir.

 

Bir kişilik iftariyelik paket bedeli 100 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da bağış yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında Mescid-i Aksâ'da iftariyelik paket dağıtımında kullanılacaktır.

 

 

 

 

Kudüslü Müslümanların %80'ine Filistinlilerin ise %60'ına sağlık hizmeti veren ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz tedavi olanağı sunan ancak mali kriz içerisinde bulunan Makasıd Vakıf Hastanesi'nde hasta yakınları ve hastane personeline iftar yemeği ikram ediyoruz.     

                                                                 

                                                                  

 

Bir kişilik iftar yemeği bedeli 200 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da katkıda bulunabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında Makasıd Vakıf Hastanesi iftar yemeği organizasyonlarında kullanılmaktadır.

 

 

Ramazan ayı boyunca kiraladığımız lokantalarda iftar yemeklerimizi pişirip, Kudüslü ihtiyaç sahibi ailelerin (Şufat Mülteci Kampı) evlerine paket olarak ulaştırıyoruz.

Bir kişilik iftar yemeği bedeli 200 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda da katkıda bulunabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında iftar yemeği dağıtımı organizasyonlarında kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

Bayramlarda görmezden gelemeyeceğimiz en önemli unsurlardan biri de çocukları sevindirmektir. Her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında yüzlerce çocuğa bayramlık kıyafet almak suretiyle yüzlerindeki gülümsemeye şahit oluyoruz. Onların hayatına dokunuyor ve mutluluklarına ortak oluyoruz.

Bu sene hem Kudüs'te hem de deprem bölgesindeki minik yavrularımıza bayramlık hediye ederek mutluluklarına ortak olmayı hedefliyoruz.

 

Siz de bir çocuğa bu mutluluğu yaşatabilirsiniz…

Kudüs'te bir bayramlık bedeli 500 TL Deprem bölgesinde bir bayramlık bedeli 400 TL'dir. Ancak dileyenler daha küçük miktarlarda katkı yapabilirler. Bağışlar bir havuzda toplanarak miktarı oranında bayramlık ve harçlık dağıtımlarında kullanılmaktadır.

Bağışlarınızı gönderirken açıklama kısmına deprem bölgesi veya Kudüs diye belirtmeniz gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER PROJELER