KURBAN'DA KARDEŞLİĞİ HİSSET
KURBAN'DA KARDEŞLİĞİ HİSSET

   

 


Mirasımız Derneği olarak bu yıl Kudüs'ün yanısıra deprem bölgesi ve Afrika'da da vekaletlerinizle kurban kesimi yapıyoruz.

Kudüs'te Kurban

Kurbanlarınızı dini hassasiyetlerinizi gözeterek kesecek,  yüzyıldır yaşadıkları psikolojik ve ekonomik baskıya rağmen Kudüs’ü terk etmeyip, bizler adına Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Kudüslü kardeşlerimize dağıtacağız. Tabi Kudüslü çocuklarımızı da unutmayacak, sizlerden alacağımız destek ile bayramlık kıyafet ve bayram harçlığı dağıtmak suretiyle sevinçlerine biiznillah ortak olacağız.

Kurbanlarınızı Nasıl Kesiyoruz?

Kudüs’te bulunan temsilcimiz ve beraber çalıştığımız kurumlar  aracılığıyla Kurbanlık hayvanları titizlikle seçiyoruz.

Kurban kesiminde görev alan tüm kasaplar işinin ehli ve islâmi hassasiyetlere sahip kişilerden seçiliyor.

 

Kurbanlar kesilmeden önce bağışçıların isimleri teker teker okunmak suretiyle kasaplara vekâlet veriliyor.

Kesilen Kurbanların hisseleri özenle paketlenerek yakın civarlardaki ihtiyaç sahiplerine hemen, uzak mesafelere ise soğuk hava deposuna sahip araçlarla ulaştırılıyor.

 

Kesimlere ait videoları bayram sonrası isteyen bağışçılarımıza ulaştırıyoruz.

Kurban hisse bedeli 425 € olarak belirlenmiştir. 

Kurbanlıklarımızı döviz ile satın aldığımız için fiyatlar günlük olarak döviz cinsinden güncellenecektir.  

   

ÇOCUKLAR İÇİN BAYRAMLIK KIYAFET

Bayramda görmezden gelemeyeceğimiz en önemli unsurlardan biri de çocukları sevindirmektir. Özellikle yetimleri ve yoksul ailelerin çocuklarını bayramlık kıyafetler  ve bayram harçlığı ile  sevindirmeye gayret ediyoruz. 

 

 

 

Ramazan bayramında 450 çocuğa kıyafet alarak sevinçlerine ortak olduk. Ancak Kudüs ve işgal topraklarında ulaşmamız gereken daha binlerce öksüz, yetim ve yoksul çocuk olduğunu ve onların küçük hayallerine büyük bir katkıda bulunabileceğinizi unutmayın

Bir Bayramlık Bedeli 500 TL'dir.

 

Bir çocuğun bayram harçlığı bedeli 150 TL'dir.

Nasıl Bağışta Bulunabilirim.

Mevcut tüm yöntemlerle bağış kabul ediyoruz. Web sitemizin ana sayfasında bulunan bağış yap butonuna veya tıklayarak online bağış sistemini kullanabilir veya banka hesap numaralarını alarak eft veya havale yöntemi ile bağışta bulunabilirsiniz.

Bunların hiç birini kullanmak istemezseniz 0212 524 01 01 nolu telefondan derneğimize ulaşıp detaylı bilgi alabilir ve akabinde derneğimizin Fatih’te bulunan merkezine gelerek çay ve sohbet eşliğinde bağışınızı elden yapabilirsiniz.

   

DİĞER PROJELER