Bu Hisse Kudüs'e
Bu Hisse Kudüs'e

   

Kurban bayramı yaklaşıyor. 
Mirasımız Derneği olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da

Kudüs'te size vekil olacağız.

Kurbanlarınızı dini hassasiyetlerinizi gözeterek kesecek,  yüzyıldır yaşadıkları psikolojik ve ekonomik baskıya rağmen Kudüs’ü terk etmeyip, bizler adına Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Kudüslü kardeşlerimize dağıtacağız. Tabi Kudüslü çocuklarımızı da unutmayacak, sizlerden alacağımız destek ile bayramlık kıyafet ve bayram harçlığı dağıtmak suretiyle sevinçlerine biiznillah ortak olacağız.


Kurbanlarınızı Nasıl Kesiyoruz?

Kudüs’e gönderdiğimiz bir ekip ve orada beraber çalıştığımız kurumlar aracılığıyla Kurbanlık hayvanları titizlikle seçiyoruz.


Kurban kesiminde görev alan tüm kasaplar işinin ehli ve islâmi hassasiyetlere sahip kişilerden seçiliyor.

Kurbanlar kesilmeden önce bağışçıların ismi teker teker okunmak suretiyle kasaplara vekâlet veriliyor.Kesilen Kurbanların hisseleri özenle paketlenerek yakın civarlardaki ihtiyaç sahiplerine hemen, uzak mesafelere ise soğuk hava deposuna sahip araçlarla ulaştırılıyor.Kesimlere ait videoları bayram sonrası isteyen bağışçılarımıza ulaştırıyoruz.

Kurban hisse bedeli 2019 yılı için 2.450 TL'dir.


ÇOCUKLAR için BAYRAMLIK kıyafet

Bayramda görmezden gelemeyeceğimiz en önemli unsurlardan biri de çocukları sevindirmektir. Özellikle yetimleri ve yoksul ailelerin çocuklarını bayramlık kıyafetler almak suretiyle sevindirmeye gayret ediyoruz. Ramazan bayramında 450 çocuğa kıyafet alarak sevinçlerine ortak olduk. Ancak Kudüs ve işgal topraklarında ulaşmamız gereken daha binlerce öksüz, yetim ve yoksul çocuk olduğunu ve onların küçük hayallerine büyük bir katkıda bulunabileceğinizi unutmayın. 

 Nasıl Bağışta Bulunabilirim.

Mevcut tüm yöntemlerle bağış kabul ediyoruz. İsterseniz web sitemizin ana sayfasında bulunan bağış yap butonuna tıklayarak online bağış sistemini kullanabilir veya banka hesap numaralarını alarak eft veya havale yöntemi ile bağışta bulunabilirsiniz.


Bunların hiç birini kullanmak istemezseniz 0212 524 01 01 nolu telefondan derneğimize ulaşıp detaylı bilgi alabilir ve akabinde derneğimizin Fatih’te bulunan merkezine gelerek çay ve sohbet eşliğinde bağışınızı elden yapabilirsiniz.

   

DİĞER PROJELER