Beyârık Seferleri
Beyârık Seferleri

Selahaddin Eyyubi Kudüs’ü haçlılardan geri aldıktan sonra on binlerce Müslümanı İslam Coğrafyasının her bölgesinden Mescid-i Aksâ’da toplamıştır.

 

Mescid-i Aksâ’nın manevi öneminin tekrar Müslümanlara hatırlatılması ve Mescid-i Aksâ’ya layık olduğu önemin verilmesi amacıyla bu seferler düzenlenmiştir. Ziyaretçi gruplarının önünden yürüyen süvarinin taşıdığı bayraktan dolayı Beyârık seferleri olarak adlandırılmıştır.

 

 Neden Önemli?

  • İşgalciler, Müslümanların Kudüs’e ve Mescid-i Aksâ’ya girmemeleri yönünde her türlü engel ve zorluğu çıkarıyorlar. Fanatik Yahudi grupları Mescid-i Aksâ’yı her boş bulduğunda yeni bir saldırı ve baskın girişiminde bulunup içeride ayin yapıyorlar.
  • İşgalciler, Mescid-i Aksâ’nın çevresindeki Müslüman esnafı zor durumda bırakarak iş yerlerini kapatmaya mecbur bırakıyorlar.


 Ne İçin Yapıyoruz?

  • Mescid-i Aksâ’yı on binlerce Müslümanla doldurup işgal ve kuşatma hesaplarını bozmak ve ziyaretler esnasında yapılacak alışverişle Kudüs’te bulunan Müslüman esnafı desteklemek 
  • Mescid-i Aksâ’nın baskınlardan korunması için, Aksa’da  sürekli Müslüman topluluğu oluşturmak.

 Nasıl yapıyoruz?

Mirasımız Derneği, satın aldığı 11 adet otobüs ve kiraladığı onlarca otobüs ile Filistin’in çeşitli bölgelerinde yaşayan Müslümanları ücretsiz olarak Kudüs’e taşımaktadır. Yıllık ortalama 450-500 bin kişi bu seferlerle Kudüs ve Mescid-i Aksâ’ya taşınmaktadır.

 

                                             

 

Yıllık Yolcu Sayısı: 450.000 kişi

Bir Yolcu Bedeli: 25 TL

Bir Otobüs Bedeli: 1.250 TL (50 yolcu)

Proje Yıllık Maliyeti: 11.250.000 TL

   

DİĞER PROJELER