Varis Kart Buluşma Toplantısı

Özgür Kudüs için 01.07.2012 Pazar günü saat 09.00’da Mirasımız Derneği Tanıtım Biriminin düzenlediği  'Varis Kart Buluşma Kahvaltısı' Programı Çemberlitaş’ta bulunan Birlik Vakfı’nda Varis Kart sahiplerinin katılımıyla yapıldı.
Sunuculuğunu Mirasımız Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hukuk Sorumlusu Ahmet Akif Demir’in yaptığı program açılışında konuşan Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci; Kudüs’ün özgür olacağını ve bunun sağlanması için her Müslüman’ın en azından Kudüs’ün özgürlüğü için içten bir dua etmesi gerektiğini dile getirdi. Kudüs için yapılacak çok şey olduğunu da söyleyen Demirci, oradaki son durumu Mescid-i Aksa’nın boş bırakılmaması gerektiğini ve bizlerin de bu gibi programlarda Kudüs bilincini herkese duyurmamız gerektiğini de sözlerine ekledi.
Kudüs’ün bugünkü durumunu ve kısaca Kudüs Tarihine de değinmek üzere söz alan Mirasımız Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinasyon Sorumlusu Mehmet Gülsatar, Kudüs söz konusu olunca ve bir sunum yapacağı zaman çok heyecanlandığını ve Müslümanların ortak davası olan Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda çok az şeyler yapıldığını dile getirdi. Sözlerine Mirasımız Derneği’nin bu amaçla bir takım projelerinin olduğunu bunların da; İlim Halkaları, Beyarık Seferleri, Ev ve Cami Projelerinin yanı sıra Mescid-i Aksa’nın genel temizliği ve bakımı olduğunu anlattı.Bu çalışmalarının bize Kudüs’ün özgürlüğüne bir adım daha yaklaştırdığını sözlerine ekleyen Gülsatar programa katılan Varis Kart  sahiplerine geldiklerinden dolayı teşekkür etti.
Programa katılan Varis Kart sahiplerinin de söz almasıyla program sona erdi. Program sonunda Varis Kart sahiplerine Mirasımız Derneği Tanıtım materyalleri dağıtıldı.

Fotoğraflar için Linki Tıklayınız