Tütüncü Evi Restorasyonu

 

KUDÜS’TE BİR EV DAHA KURTULUYOR.

Mescid-i Aksâ’ya yürüme mesafesinde bulunan Osmanlı döneminden kalma tarihi Tütüncü evinin restorasyonuna başlıyoruz.

Hem tarihimize hem de Kudüslü Müslüman kardeşlerimize sahip çıkmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmaları, en az diğer insani yardım faaliyetleri kadar önem arz ediyor.

Neden mi?

Çünkü, işgal devleti burada hem Müslümanları hem de Müslümanlara ait olan yapıları istemiyor. Mescid-i Aksâ’ya yakın konumda bulunan ev veya dükkânları Müslümanların elinden almak için türlü yöntemlere başvuruyorlar. Evlerini ellerinden alabilmek için uçuk fiyatlar teklif ediyorlar.

Milyon dolarla ifade edilen bu rakamları elinin tersiyle iten Kudüslü Müslümanlar Kudüs’te ve özelliklede Mescid-i Aksâ’ya yakın yerlerde yaşamaya devam edebilmek için zor şartlara göğüs geriyorlar.

Evlerini onarabilmek ve insani şartlarda yaşayabilmek için gerekli olan maddi güce birçoğu sahip değil. Hem onlara destek olup Kudüs’ün demografik yapısını Müslümanların lehine çevirebilmek hem de Osmanlı dedelerimizden kalan bu tarihi evleri ayakta tutabilmek adına restorasyon çalışmalarına devam ediyoruz.

Müslümanlar olarak Kudüs ve Mescid-i Aksâ’ya hizmet götürmek ve imarına katkıda bulunmak hepimiz için önce imani sonra da insani bir sorumluluktur.

Bu hayırlı çalışmaya desteklerinizi bekliyoruz.

 

                                                 

 

23 Subat 2018