Mescid-i Aksa Kermesi

Mirasımız Derneği,2008 Ocak ayından bu yana Kudüs ve Kudüs’teki Osmanlı mirasımızın korunması ve yaşatılması için çalışmaktadır. Derneğimiz bu minval üzere Kudüs’te  bulunan tarihi Osmanlı Evlerini ve camileri restore etmektedir.


Derneğimiz bu çalışmalarla evlerin ve camilerin işgalcilerin bu Kutsal mekânları Yahudileştirmesini engellemeyi amaçlamaktadır. Kudüs’te Beyarık Seferleri adı altında Kudüs’e komşu şehirlerden Mescid-i Aksa’ya Filistinli Müslümanları taşıyarak ve İlim Halkaları ile Filistinli Müslümanların orada ibadet etmesini sağlıyor. Aynı zamanda bu iki proje ile Mescid-i Aksa’nın fanatik Yahudiler tarafından saldırıya uğramasının da önüne geçiliyor.


Derneğimiz ülkemizde de seminer, konferans, tv ve radyo programları ile de halkımızı ve tüm dünyayı Kudüs konusunda bilinçlendirmeye ve duyarlı olmaya çağırmaktadır. Kudüs ile ilgili birçok broşür ve matbu ile de bunu desteklemektedir.

Bu bağlamda 30 Mayıs ile 08 Haziranda tarihleri arasında ilkini düzenlediğimiz 'Mescid-i Aksa Yararına Hayır Kermesi' ni yaptık

 Fotoğraflar İçin Tıklayınız