Gençler Kudüs'ü Okuyor

 

 

Allah Teâla “Sakın cahillerden olma”(Enam,6/35) buyurmak suretiyle bilgisizliği, cahilliği ve cahillerden olmayı şiddetle yasaklamıştır. Sevgili Peygamberimiz, “İlim öğrenmek için gayret sarf etmek, kadın erkek her Müslümana farzdır” (ibn Mace, Mukaddime,17) buyurmak suretiyle ilim tahsili konusunda kadınların da erkekler gibi sorumlu olduklarını bildirmektedir. 

Bazı ünlü düşünce adamları da okumanın önemine ve bilinçli okumanın hayatımıza yön vermede ne kadar etkili olduğuna değinmişlerdir.

Okuryazarsa ahali, yapılmayacak ne var! (Mehmet Akif Ersoy)


Kitabın yaprakları, bizi aydınlığa götüren kanatlar gibidir. (Voltaire)

Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir. (Konfüçyüs)

İyi kitaplar okumayan bir kimsenin okumayı bilmeyen bir insan üzerinde üstünlüğü yoktur. Maksatsız okumak, vakit öldürmektir. (Süheyl Ünver)

 

Bir davayı tanımak, o davayı sürdürebilmek ve nihayetinde kazanabilmek için ona dair ne varsa bilmek ve gelecek nesillere aktarabilmek gereklidir. Bu aktarımlar bu zamana kadar çoğunlukla kitaplarla ve bir takım belgelerle yapılmıştır. Günümüz de ümmetin en büyük davası, Kudüs ve Mescid-i Aksâ’nın işgal altında olmasıdır. Kudüs’ün işgalini, nedenleriyle, sebep olan olaylarıyla ve kişileriyle tarihten günümüze doğru ele alarak detaylı ve doğru tahliller yapabilmek oldukça önemlidir. Bu tahliller Kudüs’ün özgürlüğü için yapılan tüm çalışmalara rehber olacaktır.

Bunu yapabilecek kişiler de ancak bu davaya gönül verenler arasından çıkacaktır.

Mirasımız Derneği Gençlik Birimi tarafından oluşturulacak okuma grupları ile gençlerin Kudüs ve Mescid-i Aksâ konusunda çeşitli kaynaklardan beslenerek bilinçlendirilmeleri amaçlanmaktadır. Okuma grupları için başvurular alınmaya başlandı. İlk etapta oluşturulan gruplar sadece erkeklerden oluşacak  bayanlar için ayrı gruplar oluşturulacaktır. Başvuru yapmak isteyenler [email protected]  hesabına mail gönderebilirler. Son başvuru tarihi 10 Aralık 2017 olarak belirlenmiştir. Çalışma sürekli olacağından ilk gruba dâhil olamayanlar için yeni bir grup oluşturulabilecektir.

“Haydi gençler, hep birlikte Kudüs’ü okuyalım”

 

 

 

 

28 Kasim 2017