Aksâ Hatipleri Yetişiyor

 

İşgalci İsrail rejiminin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik işgal girişimleri, artarak devam ediyor. Bu konuda insanımızın özellikle de gençlerimizin bilinçlenmesi ve bilinçlendirmesi son derece önem taşıyor. Zira inanıyoruz ki insanımız Kudüs konusunda bilinçlendikçe, birşeyler yapılması gerektiğini çok daha iyi idrak edebileceklerdir.

Bu konuda, liselerde seminerler vermek üzere, üniversite öğrencisi olan gönüllülerimizden “Aksa Hatipleri” yetiştirmeyi ve onların aracılığıyla daha fazla gencimizi Kudüs ve Mescid-i Aksâ ile tanıştırmayı hedefliyoruz. "Ben de Kudüs ve Mescid-i Aksâ’yı liseli kardeşlerime anlatmak istiyorum" diyen üniversite öğrencisi veya vakti müsait genç kardeşlerimizi bekliyoruz.

Sevgili gençler;

Bu bir tebliğ ve irşad çalışmasıdır. Esir beldemiz Kudüs ve onun kalbindeki mahsun mescidimiz Mescid-i Aksâ’nın önemini ve burada yaşayan kardeşlerimizin uğradığı zulmü hem dünyaya hem de meseleden uzak kalmış kardeşlerimize anlatmak bir Müslüman olarak vazifemizdir. Aksâ Hatibi olmak için başvuracak kardeşlerimizin de bu hassasiyeti taşımaları gerekmektedir.

Başvuru şartları ve proje sonrasında katılımcılarımızla yürütmeyi planladığımız süreç aşağıda belirtilmiştir.

 

Detaylar

Projede gençlere kişisel gelişim ( Liderlik, Hitabet, Beden Dili, İletişim) eğitimlerinin yanı sıra Yahudi ve Hristiyan tarihinde Kudüs, Asrı Saadet ve Osmanlı Döneminde Kudüs, Günümüz Kudüs ve Kudüs’teki insan hakları, Siyonizm konularında seminerler verilecektir. Seminerler sonrası gençlerle mütalaa yapılarak hitabet konusunda kendilerini geliştirmelerine destek olunacaktır. Bu öğrencilerin İstanbul’da veya çeşitli illerdeki liselerde ve yurtlarda Kudüs ve Mescid-i Aksa ile ilgili seminer ve konferanslarda etkin rol almaları sağlanacaktır. Programa katılan gençler seminerler bitiminde sunum ve makaleler de hazırlatılacaktır.

Proje sonunda başarı gösteren katılımcılardan isteyenler, ayrıca çeşitli tur firmalarına yönlendirilerek, "Kudüs Rehberi" olarak yetiştirilebilecektir.

                                                                  AÇIKLAMALAR

  • Katılımcılar aşağıdaki form ile başvuru yapabileceklerdir.
  • Belirlenen tarihler arasında başvuru yapanların arasından eleme usulü ile belirlenen                        100 kişi ile mülakat yapılacak ve mülakat sonucunda 30 kişi kursiyer olarak belirlenecektir.
  • Katılımcıların seminerlere katılım zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Dersleri konusunda uzman eğitimciler seminer verecektir.
  • Seminerler sonunda tüm katılımcılara sertifika verilecektir.
  • Proje sonunda sertifika alan kursiyerlerin Mirasımız Derneği bünyesinde en az 30 adet seminer verme zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Proje, erkek öğrencilere yöneliktir. 

04 Nisan 2018