“KUDÜS VE MESCİD-İ AKS” KONULU ÖDÜLLÜ SLOGAN YARIŞMASI

 YARIŞMA ŞARTNAMESİ

Düzenleyen Kurum: Mirasımız Derneği

Amaç: İşgal altındaki Kudüs ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksâ konusunda farkındalığı arttırmak, buraya yönelik bilinçlendirme çalışmalarını teşvik etmek.

Konu: Kudüs ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa konusunda Müslümanlar olarak takınmamız gereken tavrı, bizler için ne ifade ettiğini, neler yapmamız gerektiğini ve neler yapabileceğimizi ifade eden sloganlar. 

Yarışma Koşulları:

 • Yarışma herkese açıktır.
 • Dünyanın her yerinden yaş ve uyruk sınırı olmaksızın katılımlar kabul edilecek ancak sadece Türkçe dilinde türetilen sloganlar değerlendirmeye alınacaktır.
 • Seçici Kurul ve Mirasımız Derneği çalışanlarının kendileri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar. Bu şekilde katılım sağlayanların kazanmaları halinde ödülleri verilmeyecek ve dereceleri iptal edilecektir.
 • Her yarışmacı en fazla 3 adet sloganla yarışmaya katılabilir.
 • Yarışmaya katılanlar sloganların özgün ve kendilerine ait olduğunu, bu çalışmalarla daha önce hiçbir yarışmaya katılmadıklarını ve bunların hiçbir yerde kullanılmadığını, şartname hükümlerini aynen kabul etmiş sayılırlar. Bu çerçevede yarışma sonuçlandıktan sonra 3. şahıslar tarafından iddia edilecek her türlü telif hakkı taleplerinden seçici kurul ve Mirasımız Derneği sorumlu değildir, doğacak yasal sorumlulukların tümü katılımcıya ait olacaktır.
 • Yarışmacılar, yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarını kabul etmiş sayılacaklardır.
 • Yarışmaya katılan sloganlar ek bir bedel ödenmeksizin yarışmayı düzenleyen kurum olarak Mirasımız Derneği’ne ait olacaktır.
 • Mirasımız Derneği yarışma yolu ile elde ettiği sloganları; televizyon, internet ve diğer her türlü ortamda yayınlama; katalog, broşür, afiş, kitap, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, faaliyetleri doğrultusunda düzenlediği yardım veya bilinçlendirme amaçlı tanıtım çalışmalarında kullanma ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme hakkına sahip olacaktır.
 • Seçici Kurul tarafından ödül almaya hak kazanan sloganlar, yarışmaya ait web sitesinde ve Mirasımız Derneği’nin sosyal medya hesaplarında ve resmi web sitesinde duyurulacaktır.
 • Mirasımız Derneği yarışmayı uzatma, bitiş tarihini erkene alma, dondurma ve yarışma kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yapılan başvuruların ve katılımcıların kimlik doğrulaması yarışma sekreteryası tarafından yapılacaktır.
 • Seçici Kurul, gerek gördüğü takdirde 6 adet başarı ödülünün dışında da ödül ya da belge verebilir.
 • Sloganlar ile birlikte katılımcı Ad, soyad,doğum tarihi,telefon,ve ikametgah adresini word dosyasına yazıp mail yoluyla göndermelidir.
 • Sloganlar [email protected] mail adresine gönderilecektir.
 • Yarışma sonuçları Mirasımız Derneği’nin resmi web sitesi https://mirasimiz.org.tr/ üzerinden duyurulacak ve sosyal medya hesaplarında paylaşılacaktır.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 1 Cumhuriyet Altını

İkincilik Ödülü: 1 Yarım Altın

Üçüncülük Ödülü: 1 Çeyrek Altın

3 Adet Mansiyon Ödülü: Mescid-i Aksa Maketi

Yarışmanın Seçici Kurulu:

Muhammet Demirci – Mirasımız Derneği Genel Başkanı

İhsan Ataman –Hattat ve Şair

Necmettin Çakmak – Gazeteci Yazar

Ahmet Altay – Karikatür Sanatçısı

Abdullah Akçay – Mirasımız Derneği Genel Sekreteri

Suna Durmaz – Mirasımız Derneği Hanımlar Komisyonu Eğitim Sorumlusu

Nihat Topcu – Mirasımız Derneği Teşkilatlanma Sorumlusu

Orhan Buyruk – Mirasımız Derneği Kurumsal İlişkiler Sorumlusu

 

Eser Gönderimi:

Sloganlar Word dosyasında katılımcının Ad, soyad, doğum tarihi, telefon ve ikametgah adres bilgileri ile birlikte yazılarak [email protected] adresine e-posta ile gönderilecektir.

 

Yarışma Takvimi:

Başlangıç Tarihi: 27.01.2021                               

Son Teslim Tarihi: 10.03.2021

Seçici Kurulun Toplanması: 15.03.2021

Sonuçların Açıklanması: 25.03.2021

Yarışma Sekreteryası:

(Mirasımız) Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği

Akşemsettin Mah. Halıcılar Cad. No:12 Fatih/İstanbul

Tel: 0212 524 01 01

Faks: 0212 521 14 89

 

26 Ocak 2021