Salon Programları
Salon Programları

Ülkemizde Kudüs ve Mescid-i Aksa bilincinin arttırılması ve bu yönde çalışmalar yapan Mirasımız Derneğinin daha fazla tanınmasına yönelik olarak salon programları tertip edilmektedir.

 

Neden Önemli

Ülkemiz nüfusunun %90’ dan fazlası Müslüman olmasına rağmen büyük çoğunluğu  ilk kıblemiz mübarek Mescid-i Aksâ  ve Kudüs konusunda yeterli bilgi ve bilinç düzeyine sahip değildir.  Ayrıca burada yaşanan işgal ve zulüm konusunda medya organlarına yeterli bilgi akışı sağlanamamakla birlikte bir kısmı da kasıtlı olarak görmezden gelmektedir.

 

 

Niçin Yapıyoruz?

Hem Kudüs ve Mescid-i Aksâ’nın Müslümanlar için ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak hem de burada yaşanan insan hakları ihlalleri sebebiyle Müslümanların içinde bulunduğu zor durumları kamuoyunun dikkatine sunabilmek amacıyla Türkiye çapında il il gezerek salon programları düzenliyoruz.

 

Nasıl Yapıyoruz?

Kudüs ve Mescid-i Aksâ konusunda duyarlı kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa salon programları düzenliyor ve buraya gelen misafirlerimizi Sinevizyon gösterileri ve seçkin konuklarımızın yaptığı konuşmalar ile Kudüs ve Mescid-i Aksâ’da son durum ve neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendiriyoruz. Programlarda ezgiler, şiir dinletileri ve bazı sürprizlerde yer alıyor.

 

 

DİĞER PROJELER