Konferanslar
Konferanslar

İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz Mescid-i Aksa’nın hayatımızdaki yerini, önemini ve işgal altındaki son durumunu anlatmak üzere akademisyen, yazar ve aktivistlerin konuşmacı olarak katıldığı üniversite öğrencilerine yönelik veya halka açık konferanslar düzenliyoruz.

 

Neden Önemli?

Korsan devlet İsrail, Filistin topraklarını işgal ettiği 1948 yılından bu yana sadece zorbalık ve şiddet göstermekle kalmamış, dünyanın bu soruna kayıtsız kalmasını amaçlayacak bir dizi kara propoganda yapmış ve bir kısmında başarılı da olmuştur.

 

Ne İçin Yapıyoruz?

İslam dünyasının Filistin işgali ve buna bağlı olarak Kudüs ve Mescid-i Aksâ işgaline kayıtsız kalmasına neden olan yanlış algıları düzeltebilmek ve Müslümanların yeniden ilk kıblesine hakkıyla sahip çıkmasını sağlamak için doğru bilinci aşılamayı hedefliyoruz.

 

Nasıl Yapıyoruz?

Üniversitelerde kurulan gençlik kulüpleri ile ortaklaşa üniversite bünyesinde veya çeşitli sivil toplum kuruluşları ile birlikte genel katılıma açık konferanslar düzenliyoruz. Konferanslarımıza alanında uzman akademisyenleri, yazarları ve konuya hakim ve bu alanda faaliyet gösteren aktivistleri konuşmacı olarak davet ediyoruz.


   

DİĞER PROJELER