Bayramlık
Bayramlık

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Allah (c.c) biz kullarına, yetimlere sahip çıkmayı ve onlara güzel davranmayı emretmektedir. Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’de bu yönde birçok kez tavsiyelerde bulunmuştur. İşte o ayet ve hadislerden birkaçı;

 

Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara - 215)

Dünya ve ahiret hakkında düşünesiniz diye böyle yapıyor. Bir de sana yetimleri soruyorlar. De ki: “Onların durumlarını düzeltmek hayırlıdır. Eğer onlara karışıp (birlikte yaşar)sanız (sakıncası yok). (Onlar da) sizin kardeşlerinizdir. Allah bozguncuyu yapıcı olandan ayırır. Allah dileseydi sizi zora sokardı. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. (Bakara - 220)

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) buyurdularki;  “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır”

 (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)

 

Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.

( Ravi: Hz. Ebud Derda (r.a))

 

Mirasımız Derneği her yıl Kudüs’te binlerce yetime destek olmak için çeşitli projeler üretiyor. O projelerden bir tanesi de yetimlere bayramlık kıyafet dağıtımı yapmak.

 

Siz de çocukların yüzündeki o gülümsemeye ve içlerindeki sevince ortak olmak istemez misinz? O halde bize destek olmanız yeterli.

Bir bayramlık bedeli 100 TL 

 

 

            

DİĞER PROJELER