Adını Yaşat
Adını Yaşat

Kudüs’teki İslam ve Osmanlı tarihini ayakta tutmak ve yeni eserler meydana getirmek için geliştirdiğimiz bu projede Kudüs’teki Müslümanlara hizmet etmek üzere hayırsever işadamları, dernekler ve çeşitli kurumlar tarafından yeni vakfiyeler inşa edilerek kendi isimlerini yaşatma olanağı sağlıyoruz.

 

Ne İçin Yapıyoruz?

İşgal devleti tarafından Kudüs’ün Yahudileştirilmesi için yürütülen çalışmalara karşılık burada bulunan İslami kimliğe sahip mimari yapıların sayısını arttırmak ve yapılacak olan vakfiyeleri Kudüs halkının hizmetine sunarak destek olarak işgal politikalarına karşı durabilmelerini sağlamak.

 

Neden Önemli

1948 işgalinden bu yana Kudüs’te yüzlerce tarihi cami, mescit, medrese ve kütüphane yıkıldı veya sahipsiz olduğu gerekçesiyle el konularak amacı dışında kullanılmaya başlandı. Bu işgal politikası günümüzde de aynen devam etmekte ve işgal devleti her fırsatta İslam kimliğine saldırmaktadır.

 

Nasıl Yapıyoruz?

Hayırsever işadamları, çeşitli dernek ve kurumlar ziyaret edilerek kendilerine Kudüs’te bir vakfiye inşa etmeleri önerilmektedir. Vakfiyenin ismi buranın inşasını üstlenen şahıs veya kurumun ismi olacaktır. Kurulacak vakfiyenin tüm ihtiyaçları üstlenici şahıs veya kurum tarafından karşılanacaktır. Vakfiye inşasını kabul eden kurum veya şahsa yer gösterimi, resmi izin ve prosedürlerin takibi noktasında Mirasımız Derneği her türlü desteği vermektedir.

 

 

   

DİĞER PROJELER